[center]Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin müdir müavini Aynur Rüstəmova ilə ilginc MƏLUMATLAR YAYILDI[/center]
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin müdir müavini Aynur Rüstəmova, həm də ARTİ MDPİM Beynəlxalq Əlaqələndirmə şöbəsinin müdiri kimi fəaliyyət göstərir. Bir şəxs, amma iki vəzifə daşıyır. Bu necə mümkün ola bilər?
Tehsilmedia.az qeyd edir ki, Aynur Rüstəmova 2022-ci ildən etibarən Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunun Metodik Dəstək Mərkəzində Metodik Xidmətin Əlaqələndirmə Şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb. Daha sonra isə eyni şəkildə Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin müdir müavini vəzifəsinə təyin edilib. Qeyd edək ki, 22 apreldən vəzifədə çalışır. Amma MİQ, Sertifikasiya imtahanları zamanı yenə də ARTİ mütəxəssisi kimi özünü göstərib, həmin vaxtlarda Abşeron - Xızı Regional İdarəsinə getməyib, öz iş yerində olmayıb, bundan əlavə də ARTİ-dən ayrıldığl vaxtdan oranın işlərini kənardan idarə edir.
Vəzifəyə təyin olunduğu vaxtdan xoşagəlməz rəftarı və hegemonluğu ilə insanlarda ikrah hissi yaratmağa davam edir. Qanunsuzluğu göz önündə ikən kim hər kəs susur.
Aynur Rüstəmova Hegemonluğunun 15.05.2025 tarixindən etibarən əsası qoyuldu. Belə ki, Abşeron Xızı Regional Təhsil İdarəsinın ikinci müavini təyin olunan Aynur Rüstəmova keçən gün keçirilən iclasda öz hökm və əmrləri ilə diqqəti cəlb edib. Sözün əsl mənasında atamanlıq etməyin əsasını qoyan Aynur Rüstəmova etik davranış qaydalarını pozaraq bütün direktorlara gücünü sübut etməyə çalışmışdır. "Məni başqası ilə qarışdırmayın, mən belə, mən elə deyə-deyə öz hikkəsini göstərmişdir. Təhsil işçiləri tərəfindən ikrah hissi yaradan bu davranışlarına əsasən sadəcə özünü alçaltmış, niyətini açıq-açkar göstərmişdir. Heç bir Regional Təhsil İdarəsi müdiri belə nitq, hikkə və hökmlə direktorlarla danışmamışdır. Arxayınlığı və hərəkətləri müəllimlərdə sanki " Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin müdiri artıq mənəm, bundan sonra burda mənəm, Bağdadda kor xəlifə" deyimini xatırlatdı.
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsində AYNUR RÜSTƏMOVA HEGEMONLUĞU
ARTİ-də yaratdığı şərait, layihələrdə iştirakı, sahibkarlıqla məşğul oması, insanlara şəxsi-qərəzliliklə yanaşması ilə tanınan bu xanım indi haqq-ədaləti bərpa edəcəyini dilə gətirir. Qeyd edək ki, Regionallar içərisində ən uğurlu sistem Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsində olduğu halda, gəldiyi ARTİ-nin əsl yeyinti mənbəyi olduğu və yeyinti başı olduğu halda bu danışıqların mənası nədir??? Yüksək həddə olan özgüvəni olan və eqodan ibarət olan Aynur Rüstəmova elə ilk görüşdən öz "şəxsiyyətini" ortaya qoydu! Hansı ki, gördüyü "işləri" keçən məqaləmizdə açıq-aşkar qeyd etmişdik.
Görünən odur ki, ARTİ-dəki sistemi buraya daşıyacaq və öz əhatəsini formalaşdıracaq. Təəssüf edirik ki, təhsilimiz belə insanların əlində oyuncağa çevrilmişdir. Qarşısında ali-savadlı, illərini təhsilə vermiş, əziyyətlə məktəblərə rəhbərlik edən direktorlarla danışdığını unutmuşdur. Görünən odur ki, hər kəsi özü kimi bilən bu xanım qara günlərin xəbərini insanlara özü vermişdir.(Tehsilmedia.az)
2-03-2024, 10:49
Emin Əmirullayevin oliqarx balalarını yüksək vəzifələrə təyin etməsinin arxasında nə dayanır? - Yenə köhnə AB-HAVA?..