Binəqədi rayonunda mənzil obyektə çevrildi.
Binəqədi rayon S. Bəhlulzadə küçəsi 149 ünvanında 5 mərtəbəli binanın 1 mərtəbəsi qanunsuz olaraq obyektə çevrilməsi üçün qapı açılıb. Binanın 1 mərtəbəsinə mənzilə əlavə giriş (jalüzdən) qapı düzəldilərək qeyri-yaşayış obyektinə çevrilir. Bu hal ilk deyil, belə ki, birinci mərtəbələrdə, girişin küçəyə açıldığı mənzillər obyektə çevrilir, çünki bu daha asandır. Bu cür dəyişikliklər binanın ümumi strukturuna zərər verir.
Binəqədi rayon icra hakimiyyətindən və Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi bu məsələ ilə bağlı heç bir açıqlama almaq mümkün olmadı.
Qurumların mövqeyini dərc etməyə hazırıq.
Həmin görüntüləri təqdim edirik: (FİM.AZ)
VİDEO LİNKDƏ: [url=https://xalq.online/bineqedi-rayonunda-binanin-1-mertebesini-obyekte-cevrilmesine-hansi-sertlerle-icaze-verilib-video]https://xalq.online/bineqedi-rayonunda-binanin-1-mertebesini-obyekte-cevrilmesine-hansi-sertlerle-icaze-verilib-video[/url]