Peşəkar energetikləri kənarda saxlayıb, bu sahəyə dəxilsiz birisinin yüksək maaşla işə qəbulu səbəbini bircə Yusifov özü bilər
Mingəçevir şəhərində yerləşən “8 noyabr” Elektrik Stansiyasının direktoru Üzeyir Yusifovla bağlı redaksiyamıza yeni, həm də maraqla qarşılanacaq məlumatlar daxil olub. Adı Azərbaycan ictiamiyyətinə yad olmayan Üzeyir Yusifovla bağlı bu məlumatlara keçməzdən əvvəl, “8 noyabr” Elektrik Stansiyası ilə bağlı qısa xatırlatma:
Mingəçevirdə yerləşən “8 noyabr” Elektrik Stansiyası Azərbaycanın enerji sistemində strateji əhəmiyyət kəsb etməklə, yeni termik enerji layihəsi sayılır.
Bu stansiya ilə Mingəçevir Azərbaycanın və bütövlükdə Cənubi Qafqazın enerji mərkəzi statusunu daha da gücləndirir. Ölkənin elektrik enerjisinə olan təlabatın 40 faizə yaxını buradan qarşılanır. Stansiyanın gücü 1880 meqavatdır.
24.06.2025-ci il tarixdə stansiyanın açılışı dövlət başçısının iştirakı ilə baş tutub.
Üzeyir Yusifovun kadr seçimləri...
Mingəçevirli oxucularımızın Yenixeber.org-a ötürdüyü məlumata görə, Üzeyir Yusifov yeni, daha da təmtəraqlı vəzifəsində köhnə prinsipləri ilə fəaliyyətdədir. İlk növbədə isə əziz-xələf bildiyi qohumlarını düşünməkdədir. Belə ki, cənab Yusifovun yeni Elektrik Stansiyasında işə qəbul etdikləri sırasında qaynının oğlu Məcnun Nəbizadənin də, yer aldığı bildirilir. İlk baxışdan qeyri-adi bir şey olmasa da, bu Nəbizadənin energetik olmadığı və yüksək maaşa işlədiyi məlum olanda bəlli suallar doğur...Peşəkar energetikləri kənarda saxlayıb, bu sahəyə dəxilsiz birisinin yüksək maaşla işə qəbulu səbəbini bircə Yusifov özü bilər.
Yeri gəlmişkən, görünür xüsusi qayğının nəticəsidir ki, sevimli qayınoğlu şəhərin sağ sahilindəki ikiotaqlı mənzilini də, stansiyanın materialları ilə təmir edir(?)