İsmayıllı sakininin ACINACAQLI DURUMU... - Başçıdan MƏDƏT UMURLAR...
İsmayıllı rayonunun Aşağı Baş kənd sakini Əliyeva Ramilə Qərib qızı «Təzadlar» qəzeti redaksiyasına göndərdiyi şikayət ərizəsinə problemini əks etdirən foto və videoçəkilişləri də əlavə edib.
Şikayətçi «Təzadlar» vasitəsilə İsmayıllı rayonunun icra başçısı Nahid Bağırova müraciət edərək kömək istəyir. Ərizədə yazılır: «Çox hörmətli Nahid müəllim. Bizim yaşayış şəraitimizi iki göz gərəkdir görsün və nəticə çıxartsın. Mən vəziyyətimizin kritik olduğunu Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin rəhbərliynə yazdığım ərizəmizlə bildirmişdim. Oradan nümayəndələr gəlib dedilər ki, siz yalan deyirsiniz, burada insan yaşaya bilməz, heyvan saxlamaq olar, yəqinki sizin başqa yerdə eviniz var və s. Amma onların dili niyə yol verirdi ki, göz ilə görünənləri belə ifadə etsin, bilmədik.
Bizim ev adlanan bu daxma köhnə «PAZ» avtobusunun ətrafının taxta-tuxta ilə bağlanması əsasında yaranıb. Yayımız da, qışımız da belədir, burada yaşamağa məhkumuq. Həyat yoldaşım da, özüm də xəstəyəm. Uşaqlarım da elə. Bit-birə əlindən tərpənə bilmirik. Çünki nəmişlik və yayda isə isti və bürkü bizi bu həşaratlara yem edib. Uşaqlar iki dəfədir qotur düşür. İmkanımız da yoxdur ki, özümüzə daşdan bir daxma düzəldək. Allah Prezidentimizin canını sağ eləsin, bizim kimi ailələrə qayğı göstərilməsinin şahidiyik. Lakin İsmayıllıda bunun şahidi olmuruq.
Hörmətli Nahid müəllim! Bilirik ki, iki ildən çoxdur cənab Prezident sizi İsmayıllıya başçı təyin edib. Deməli, bu rayonun sakinlərinin şikayətinə də siz əncam çəkməlisiniz, çünki burada rəhbər sizsiniz. Sizin ədalətli və insaflı, işgüzar rəhbər olduğunuzu eşidirik. Odur ki, bizim şəraitimizi görməyiniz və aidiyyəti tapşırıq verməyinizi arzu edirik.
Hörmətli Nahid müəllim! Mən bu müraciəti cənab Prezidentimiz İlham Əliyevə də ünvanlaya bilərdim. Amma düşündüm ki, əgər Sizin kimi işgüzar və ədalətli icra başçısı varsa, mən niyə hörmətli Prezidentimizi narahat edim. Ona görə də bizim bu kasıb ailəyə kömək etməyinizi bir daha xahiş edirik. Biz pul istəmirik, sadəcə, bizə soyuqdan xəstələnib ölməmək üçün başımızı salmağa daxma istəyirik. Səbrsizliklə gözümüz yolda olacaq. Əvvəlcədən minnətdarıq».