Aqrar Universitet nədən AYAĞA QALXA BİLMƏYƏCƏK... - FAKTLAR AÇIQLANIR...
"Zəfər Qurbanovun rektor təsdiq olması göstərdi ki İnam Kərimov hələ də aqrar sahəni idarə edir. Nazir Məcnun Məmmədov bölgələrdə vətəndaş qəbulunda sabiq nazir və onun yarıtmaz kadrlarının aqrar sahədə etdikləri rüşvət və özbaşınalıqlar və haqsızlıqları, şikayətləri görsə də, İnam Kərimovun bir kadrını belə nə cəzalandırıb, nə də dəyişdirib". Bu barədə DİA.AZ-a göndərilən məqalədə iddia olunur.
Məqalə müəllifi daha sonra bildirir: "Elə bu kadrlardan biri də Zəfər Qurbanovdur ki, İnam Kərimov Zəfər Qurbanovu rektor vəzifəsinə "müvəqqəti əvəz edən" kimi təyin etdi və Məcnun Məmmədov rektorluq təsdiqini etdirdi. Sabiq rektor İbrahim Cəfərov vəzifəsindən azad edilib yerinə Zəfər Qurbanovun təyinatından bu yana prorektor təyin edilənlər belə aqrar sahədən kənar şəxslərdi.
Zəfər Qurbanov Aqrar Universitetə təyinat aldığı gündən bəri haqsızlıq və özbaşınalıq höküm sürür. Elə Zəfər Qurbanovun rektor vəzifəsini icar edən dövrdə dekan Famil Nəsibovu təkrar korrupsiya əməlinə görə həbs olunması çox ciddi mətləblərdən xəbər verməkdədir. Famil Nəsibov Heyvandarlıq Elmi Tədqiqat İnstitutunda direktor işləyən dövrdə korrupsiya əməlinə görə sabiq nazir Heydər Əsədov araşdırılması üzrə adiyyəti qurumlara araşdırılması və cəzalandırılması üçün tapşırıq vermişdi. Famil Nəsibov qohumları sayəsində həbsdən yaxasın qurtarmışdı. İnam Kərimov nazir təyinatından sonra Famil Nəsibov rüşvət əməllərinə baxmayaraq dekan vəzifəsinə təyin edildi. Hal hazırda təkrar rüşvət almaya görə işi məhkəmədə olan və məhkəmə qərarı ilə tutdurduğu dekan vəzifəsindən azad edilən Famil Nəsibova Zəfər Qurbanov rektor təyin olunan kimi müəllim kimi "Terapiya, mamalıq və cərrahiyyə kafedrasının müdürü Gənciyev İlqar Famil Nəsibovun adına 1.5 ştat vahidi dərs yükü ayrılıb. Hələ məhkəməsi 29 sentyabrda təkrar rüşvət alam faktları ilə məhkəməyə çıxan Famil Nəsibov Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsindən bərat alacağını və azadlığa çıxacağını bildirim.