“Huqqa” restoranı adı ilə qumarxana yolunu keçdi "Naz" adı ilə qanunlara üz çevirir - Rasim Rzayevin həyat hekayəsi...
Təxminən bir neçə ay bundan öncə Nəsimi rayonunda yerləşən “Huqqa” adlı restoranda polis əməkdaşlarının qumar oyunlarının təşkil edildiyi üçün əməliyyat keçirdiyini xatırlayırsiz. Sözügedən əməliyyat zamanı restoranın sahibi Rasim Rzayev və onunla birlikdə bir neçə nəfər həbs olunmuşdu.
Yəqin Rasim müəllimin hüquq-mühafizə orqanlarının kameraları qarşısında hansı vəziyyətə düşməsini Google üzərindən ad soyadını yazsanız xatırlayarsız amma nədənsə bu şəxs müəmalı şəkildə öz azadlıqın qoruyub saxlaya bildi. Görünür insanların bədbəxtçiliyi üzərindən qazanılan pullar Rasim müəllimin xilasına çevrilə bilib.
"Azərbaycan Reallığı" sözügedən məkanla bağlı kiçik araşdırma aparıb, məlum olub ki, həmin məkan olduğu kimi fəaliyyət göstərir. Bu dəfə Rasim müəllim özünü kənara keçərək bütün işləri Nuranə adlı xanıma həvalə edib gördüyü nöqsanlı işləri ört-basdır etmək üçün restoranın da adını dəyişərək "NAZ" qoyublar. Kimə naz edirlər özləri bilər əsas odur "burada mənəm bağdadda kor xəlifə" qanunları ilə işləməsinlər. Bura Azərbaycandır, burada qanunu "nazlar" yox, dövlət qoyur
Sözügedən məkana daxil olmaq üçün liftdən istifadə edirsən, liftə daxil olduqda natəmizliyi görüb restoranın hansı vəziyyətdə olduğunu anlamaq olur. Restoranın havalandırıcıları birmənalı olaraq işləmir, qəlyan siqaret tüstüsündən müştərilər bir-birini görmür. Restoranın vahiməli kabinetləri kriminalların "Sxota" keçirdiyi yeri və yaxud da əvvəlki kimi qumarxana otaqlarını xatırladır.