“Bavariya” Qurban Qurbanova təklif göndərdi - RƏSMİ
Olmayaydı, “Bayer”i tərlədən komanda “Qarabağ”, olaydı Portuqaliyanın hansısa “Eştoril”i. Onun baş məşqçisinin üstündə dava salardı Avropa klubları. Təbii, “Eştoril”in baş məşqçisi avropalı olardısa. Zatən avropalı olmamağı da mümkünsüz.
“Avropalı şovinizmi” mövcuddur, var, onu hər kəs hiss edir. Elə “Qarabağ”da hiss etdi. Eyni qayda pozuntusunu Elvin yox, “Bayer”in futbolçusu etsəydi, VAR baş hakimə heç tövsiyə belə verməyəcəkdi. Yaxşı, bunu yıxıram UEFA-nın boynuna. Böyük klublardan çəkindiyi üçün (Avropa Superliqası ideyası gündəmə gələndən bu qorxu lap artıb) onlara güzəşt edilir.
Amma elə o baş hakimin vətənində - İngiltərədə qaradərili futbolçular daim şovinizmdən şikayət edirlər.
Deyirlər ki, “alkaş” Runi uğursuz olsa da, bu klubdan o kluba, o klubdan bu kluba keçir. Lempard var ey, məşqçilik istedadı yoxdur bu adamda, getdiyi hər komandanı da çökdürür. Amma iş problemi yoxdur. Ancaq deyək ki, Didye Droqbaya heç vaxt belə şans verilməz İngiltərədə. Nəinki İngiltərədə, bütün Avropada.
“Qarabağ”ın baş məşqçisi olmayaydı Qurban Qurbanov, olaydı bir portuqal, ispan və ya serb, ya da rumın. İndi “Bavariya” Alonsoya yox, ona təklif göndərərdi. Amma Qurbana göndərməzlər. Niyə? Çünki şovinizm hiss qəbul etmir bunu: Hansısa Azərbaycandan olan azərbaycanlı belə komandanı necə yaradıb?
Alonso istedadlı məşqçisidir. Bu “Bayer”i 500 milyon avroya formalaşdırıb. Bu “Bayer”lə başabaş mübarizə aparan “Qarabağ”ı isə azərbaycanlı Qurban Qurbanov cəmisi 30 milyona “yığıb”. Manata ey.
“Bavariya” israrla Alonsonu istəyir. Amma dəqiqdir ki, müzakirə ediblər bunu: Qurban Qurbanov 30 milyona 500 milyonluq komandanı necə yığıb? Müzakirə ediblər, amma təklif göndərməzlər. Avropa şovinizmi buna imkan verməz.
Canları sağ olsun, amma bütün hallarda Leverkuzendəki oyundan sonra “Bavariya”, təkcə onlar yox, məşqçi axtaran digər Avropa klubları da Qurban Qurbanova rəsmi təklif göndərdi. Qurban o təklifləri qəbul etmədi. Hələ Azərbaycana lazımdır. (Publika)