İşçinin taleyi əgər Qağaməlinin ümidinə qaldısa.... - VAY HALINA...
Məlum olduğu kimi, bir neç gün əvvəl 1-ci Qarabağ müharibəsi veteranı, "Siyəzənneft"in işçisi Elnur Bayramov dünyasını dəyişib. Dia-az.info xatırladır ki, erməni əsirliyində olmuş Elnur Bayramov vətənə qayıtdıqdan sonra üç dəfə infarkt keçirmiş, bir müddət əvvəl isə xərçəng xəstəliyinə düçar olmuşdu.
Neftçi yanvar ayında maddi yardım üçün SOCAR-a - daha dəqiqi Neft-Qaz Təmir Tikinti Trestininin rəhbərliyinə, konkret olaraq isə Qağaməli Seyfullayev müraciət etsə də, ona rədd cavabı verildi. Nəhayətdə bəlkə də ömrünü bir neçə günlük və həm də ağrısız uzadılması mümkün olan bir vətəndaşımız ağrı-acılar və ehtiyac içində dünyasını dəyişdi. Qeyd edək ki, mərhum ağrikəsən iynə dərmanlar almaq üçün müraciət etmişdi. Lakin Qağaməli kimi məmurlar ona rədd cavabı verib.... Və bu olay da neftçilər tərəfindən etirazla qarşılanmaqdadır..
Dia-az.info xatırladır ki, SOCAR sistemində çalışdığı müddətdə Seyfullayev əbəs yerə çirkli qüvvələrin “qara kassası” sayılmayıb, ölçüyəgəlməz kapitala yiyələnib və sözün əsl mənasında oliqarxa çevrilib. Məlumatlarda həmin nəhəng sərvətin bir qismi sadalanır:
- Bakı şəhərində və doğulduğu Biləsuvar rayonunda çoxlu sayda evləri, dəbdəbəli villaları vardır. Nəinki özünün, arvadının və uşaqlarının da sürücüləri vardır. Qağaməlinin sürdüyü “Maybach” markalı, 900 dövlət nömrə nişanlı avtomobilin qiyməti isə 500000 (beş yüz min) manat civarındadır. Təkcə həmin maşını almaq üçün yetəcək gəlirin deklorasiyası tələb olunsa, Q.Seyfullayev çətin ki, şəffaf mənbə bəyan edə bilsin.