Emin Əmrullayevlə hesablaşmayan Elm və Ali təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttərova kimə arxayındır?
Bu günlərdə sosial şəbəkələrdə, əsasəndə Tik-Tok üzərindən Gəncə Tibb Kollecində rüşvət qalmaqalları ilə bağlı müxtəlif səs yazıları, məlumatlar yayımlanmaqdadır. İşin ilginc tərəfi isə odur ki, artıq uzun illərdir ki, tibb kolleci ilə bağlı söz-söhbətlər səngimədiyi halda, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttərova müvafiq əmri ilə GDU nəzdində Gəncə Regional Kollecin direktoru və müavininin aqibətini bir saat içində həll edib. Səbəb?
Bir neçə saat içində əmri geri oxunan kollec rəhbərliyindən öncə uzun illər, yəni yaxın vaxtlara qədər adı gedən kollecin istilik sisteminin yoxluğundan əziyyət çəkən müəllim, tələbə kontingentinin yenicə canı isinmişdi ki, bu isinişməyə bu dəfə məhz agentliyin gənc direktoru “qələm çaldı”. Hələlik hansı səbəbdən olmasa da, görünən odur ki, işləyənlə işləməyənə agentlik münasibətini obyektib vermək istəmir.
Xatırladaq ki, adı gedən kollec ötən yaxın zamanlarda üç kollecin birləşməsi olaraq GDU-nun nəzdində fəaliyyət göstərir: Gəncə Humanitar Kolleci, Gəncə Musiqi Kolleci və Gəncə Texniki Kolleci. 2024-cü tədris ilinə qədər Gəncə Musiqi Və Texniki Kolleclərindən hazırkı tədris ilində ilk olaraq istilik sistemi quraşdırılmış, əvvəlki illərə nisbətən təlim və tərbiyə işləri yenicə axarına düşürdü ki, bu dəfə də hörmətli Ülkər xanım aman vermədi.
Xeyirlisi, nə deyək. Təhsilini Fransa, Niderland kimi ölkələrlə bağlamış bu direktor Avropa standartlarına uygun təhsil sistemi yaradarsa millitaritetimizi unutmaz, inşallah.
O da maraqlıdır ki, sırf müəllim ailəsindən olan kollecin direktoru İlqar Kubişovun işdən kənarlaşması nazirliklər arası ədavət olmasın?
Xatırladaq ki, adı gedən direktor, yəni dosent İlqar Kubişovdən əvvəl uzun müddət kollecin direktoru MM deputatı Əhliman Əmiraslanovun yaxın qohumu Faxrəddin Zeynalov olmuşdur.