[b]Nəsimi rayonunda mənzil qanunsuz obyektə çevrilıb.
Redaksiyamıza daxil olan məlumata görə bayram tətilində sui-istifadə edən işbazlar qanunsuz tikinti aparılması üçün fürsət biliblər.
Giriş hissəsi qanunsuz olaraq artırılan və küçəyə çıxarılan obyektdə tikintiyə Elman adlı şəxs rəhərlik edir. Son zamanlar paytaxtın bir çox rayonlarında qanunsuz tikinti işləri yenidən füsət alıb. Rayon icra hakimiyyətlərinin və tikintilərə nəzarət edən qurumların yetkililəri ilə “anlaşan” bəzi şəxslər, heç bir rəsmi icazə sənəd olmadan müxtəlif iaşə obyektlərini inşa edirlər.
Əldə etdiyimiz məlumata görə belə qanunsuz tikililərdən biri də hazırda paytaxtın Nəsimi rayonu, 5-ci mkr, 20 yanvar küçəsi 6 ünvanında baş verir. Belə ki, beşmərtəbəli yaşayış binasının birinci mərtəbəsində yerləşən mənzil qanunsuz olaraq obyekt kimi inşa edilib. Mənzilin obyektə çevrilməsi ilə bağlı İcazə sənədinin olmadığı və mənzilin giriş hissəsi qanunsuz olaraq artırılaraq küçəyə çıxarılıb. Məlumata görə mənzilin obyektə çevrilməsi ilə bağlı Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin heç bir icazəsi yoxdur. Obyeltin tikimtisinə Elman Zamanov adlı makler rəhbərlik edir.
Məlumata görə 20 yanvar küçəsi 6 ünvanında mənzilin qanunsuz olaraq obyektə çevrilməsinin “icazə”si Nəsimi rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən verilib.
Nəsimi Rayon İcra Hakimiyyəti, nazirliklər, idarələr, dövlət xidmətləri, Bakı, Ənvər Qasımzadə küçəsi, 12 — Yandex Maps
Qeyd edək Nəsimi icra başçıs Asif Əsgərov Milli Məclisin deputatı seçildiyi üçün vəzifədən azad olunub və səlahiyyətlərin müavinlər icra edir.
Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsindən də münasibət öyrənmək olmadı.
Məsələ ilə bağlı adları keçənlərində fikirlərini dərc etməyə hazırıq:
Həmin qanunsuz tikintinin fotolarını təqdim edirik.(xalq.az)