SÜRƏTİ: Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorunun müavini cənab Elmar Camalov
SÜRƏTİ: Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat nazirinin müavini cənab Elnur Əliyev
SÜRƏTİ: Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri cənab Şahin Bağırova
SÜRƏTİ: Dövlət Gömrük Komitəsinin sədr müavini və Gömrük Komitəsinin Əməliyyat və İstintaq Baş İdarəsinin rəisi cənab Gülöğan Muradlıya
Hörmətli cənab Prezident,
Uzun müddətdir ki, mən şikayətlərimi Prezident Administrasiyasına göndərirəm. Bununla bağlı Gömrük Komitəsinin sədri Şahin müəllim Bağırov Beyləqan rayonunda məni qəbul etdi və məsələnin həlli üçün aidiyyəti üzrə göstəriş və tapşırıqları verərək yaradılan komissiya ilə birlikdə Bakı Baş Gömrük İdarəsinə göndərdi. Lakin 18.03.2025-ci il tarixdə Bakı Baş Gömrük İdarəsində komissiya ilə birlikdə keçirilən iclasda yenidən süni əngəllər yaradıldı və gömrükdə mallarımın çıxarılmasına imkan verilmədi.
Yazılı və rəsmi formada müvafiq dövlət qurumlarına müraciət etməyimə baxmayaraq, yenə də mənə qarşı təzyiqlər, süründürməçilik və qanunsuz addımlar atılır. Bayram ərəfəsində mallarımın saxlanılması davam edir. Eyni zamanda, istintaq və təhqiqat şöbəsində yanvar ayından bu günə qədər baxılan məsələ saxta sənədlərlə ittiham olunma iddiası ilə uzadılır. Hüquqi proseduralar pozularaq və izahatıma baxmayaraq, saxta sənədlərin sənəd hüquqsuzluğu sübuta yetirilsə də, hələ də qanunsuz təzyiqlərə məruz qalıram.
Bu bayram günü mallarımın qanunsuz saxlanılması Sizin sahibkarlığın inkişafına verdiyiniz dəstəyə zidd olaraq, mənim fəaliyyətimin tamamilə dayanmasına səbəb olur.
Yuxarıda qeyd edilənləri nəzərə alaraq, məni təcili qəbul etməyinizi və ya bu məktubun surətini göndərdiyim rəhbər şəxslərin məni təcili olaraq qəbul etməsinə dair göstəriş verməyinizi xahiş edirəm.(BakuNews.az)
"Lion Centre" MMC-nin direktoru Aslanov Ramil Xurşud oğlu
(Məktub "Bakı Teleqrafı" möhürü ilə təsdiqlənmişdir.)
19-03-2025, 09:21
Bakı Baş Gömrük İdarəsinin rəisi Elmir Ramazanovun iş adamına qarşı addımlar səngimir - Şahin Bağırovun gedişinə Ramazanov zəmin yaradır?
18-01-2025, 12:57
Prezidentin islahatlarına kölgə salan sahibkarları əzməyə çalışan Gömrük OLİQARX rəhbərləri... - Bakı Baş Gömrük İdarəsində Sahibkarlara Qarşı Qanunsuz Təzyiqlər və Məmur Özbaşınalığı
21-08-2024, 08:18
Elmir Ramazanov sahibkara qarşı təzyiq kompaniyasına dava edir “DGK və ya qeyri kimlərisə mən tanımıram Elnur Əliyev nə deyir mən onu edirəm”