[center]Vəzifədə olanda Vəfa Allahverdiyevanın əməlləri araşdırılır[/center]
[b]Dələduzluq etməkdə təqsirləndirilən Gədəbəy Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının sabiq müavini Vəfa Allahverdiyeva və tanışı T. B. cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi keçirilib.
[/b]
Məlumatına görə, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Aygün Qurbanovanın sədrliyi ilə keçirilən iclasda sənədlərin tədqiqi mərhələsində prosesə çağırıldıqları halda iştirak etməyən şahidlər barəsində məcburi gətirilmə qərarı çıxarılıb.
Oktyabrın 20-də keçirilməsi nəzərdə tutulan növbəti iclasda ifadəsi alınmayan şahidlərin iştirakı gözlənilir.
Qeyd edək ki, cinayət işi üzrə zərərçəkən kimi Gədəbəy rayon sakini C.M. tanınır. İttihama görə, təqsirləndirilən şəxslər C.M.-ni Gədəbəy Rayon Təhsil Şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin ediləcəyi ilə aldadaraq 51 min manat pulunu alıblar. T.B. bir müddət əvvəl başqa dələduzluq əməlinə görə məhkum edilib. Eks-müavin isə həbsdə deyil. İstintaq dövründə onun barəsində polisin nəzarəti altına vermə qətimkan tədbiri seçilib. Onların hər ikisinə qarşı Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-ci (dələduzluq – külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Qeyd edək ki, Vəfa Allahverdiyeva ötən il vəzifədən çıxarılıb.(Xalq.online)