“Jetour Azərbaycan” ölkədən külli miqdarda pul çıxarıb? - AÇIQLAMA
Valyuta tənzimi qaydalarını pozan “Jetour” avtomobillərinin ölkəmizdəki rəsmi dileri “Jetour Azərbaycan” MMC ilə bağlı dünən Bakı Apellyasiya Məhkəməsində baxılan işlə bağlı nəticə əldə edilməyib. Ölkədən külli miqdarda pul çıxarmaqda günahlandırılan “Jetour Azərbaycan”la bağlı işə dekabrın 20-də baxılacaq.
Tribunainfo.az xəbər verir ki, MMC İnzibati Xətalar Məcəlləsinin iqtisadi fəaliyyət qaydaları əleyhinə olan 430.4-cü maddəsini pozub. Tələbi pozulan maddəyə əsasən, avans yolu ilə ödənilmiş valyuta vəsaitinin müqabilində müəyyən edilmiş müddətlərdə müvafiq mallar idxal edilmədikdə, işlər görülmədikdə və ya xidmətlər göstərilmədikdə ödənilmiş valyuta vəsaitinin xaricdən geri qaytarılmamasına görə, vəzifəli şəxslər inzibati xətanın bilavasitə obyekti olmuş valyuta vəsaiti məbləğinin on faizindən iyirmi faizinədək məbləğdə, hüquqi şəxslər inzibati xətanın obyekti olmuş valyuta vəsaiti məbləğinin iyirmi faizindən otuz faizinədək məbləğdə cərimə edilir.
İş hakim Mehrib Qarayevanın icraatındadır.
Yeri gəlmişkən, xatırladaq ki, “Jetour” avromobillərini Azərbaycana “Jetour Azərbaycan” şirkəti gətirir. Şirkətin satış müdiri Fərhad adlı şəxsdir.